Aloes ALoe vera

Aloes słynie ze własnych wartości antybakteryjnych, przeciwgrzybicznych, przeciwwirusowych i antyutleniających. Dodatkowo roślina ta działa walkę organizmu z wieloma chorobami, stymulując mechanizmy obronne. Aloes jest korzystny wpływ nie tylko na naszą cerę i siłę, lecz oraz na organizm sercowo-naczyniowy.

Badania wskazują, że aloes może hamować rozwój komórek raka skóry. Naukowcy przeprowadzili eksperyment na myszach albinosach na 2 etapie karcynogenezy. Badacze sprawdzili skuteczność aloesu – stosowanego miejscowo oraz doustnie. Wykazałoby się, że danie aloesu w dowolnej formie zminimalizowało ryzyko rozwoju nowotworu aż o 60%. Według naukowców takie stron aloesu powstają z czystego stężenia antyutleniaczy, peroksydazy glutationowej, izoenzymów dysmutazy ponadtlenkowej, selenu, cynku oraz polisacharydów.

Na bazie kilku eksperymentów bierze się, że aloes włożony do krwiobiegu może w istotnym stopniu zwiększyć transport tlenu. Wydane w 2000 roku badania wykazały jak jedne związki zamknięte w aloesie przychodzą na ograniczenie poziomu cholesterolu, regulowanie ciśnienia naturze oraz poprawę krążenia. Produkty tych pytań potwierdziły, że aloes minimalizuje ryzyko chorób serca. Co więcej, wielu badaczy potwierdza, że aloes przyspiesza gojenie się oparzeń – tego standardu uszkodzenia skóry leczą się nawet o 9 dni szybciej!

Miąższ aloesowy spełnia wszelkie kryteria diety ortomolekularnej stosowanej w walce z nowotworami, jest źródłem 200 składników biologicznie aktywnych, w niniejszym 20 minerałów, 18 aminokwasów, 12 witamin, kilkunastu enzymów a i antrachinonów, steroli i kwasów organicznych. Spośród wymienionych składników aż kilkadziesiąt wykazuje działanie immunostymulujące.

Ze powodu na budowa kilkudziesięciu składników o dziełu immunostymulującym oraz składników inhibujących mutageny miąższ aloesowy zapobiega chorobom nowotworowym.